Saugok aplinką, rinkis popierinę pakuotę

„Kraft“ popierius maišams ir maišeliams

Po daugelį metų mažėjusios paklausos pastaruoju metu lanksčios popierinės pakuotės vis labiau populiarėja, nes galutiniai vartotojai nori tvaresnių pakuočių. Šiandien vartotojai, bendruomenės ir vyriausybės siekia atsisakyti vienkartinių plastikinių gaminių, tokių kaip šiaudeliai, maišeliai, vienkartiniai indai, todėl daugelis įmonių kaip ekologiškesnę alternatyvą renkasi popieriaus gaminius.

2020 m. atliktas Europos vartotojų nuomonės tyrimas parodė, kad 62 proc. vartotojų mano, jog popierinės ir kartoninės pakuotės yra draugiškesnės aplinkai. Be to, 70 proc. apklaustų vartotojų teigė, kad jie patys imasi veiksmų norėdami sumažinti plastikinių pakuočių naudojimą. 

Nors popierinių pakuočių gamyba taip pat daro poveikį aplinkai, tačiau jis yra daug mažesnis nei plastikinių pakuočių gamybos. Be to, popierius, priešingai nei plastikas, nėra toksiškas, neturi kancerogeninių medžiagų, gaminamas iš atsinaujinančių išteklių, daug greičiau suyra ir daug lengviau perdirbamas. 

Įvairių tyrimų duomenimis, perdirbama tik apie 9 proc. visų plastikinių pakuočių (vienkartinių plastikinių maišelių – tik 3 proc.), 12 proc. sudeginama, o likę 79 proc. patenka į sąvartynus, kur, priklausomai nuo sąlygų, bus skaidomi nuo kelių šimtų iki tūkstančio metų, arba į aplinką, gruntinius vandenis ir vandenynus, o ten jų žalą net sunku įvertinti. Popieriaus ir popierinių pakuočių kasmet perdirbama du trečdaliai, t. y. apie 66 proc. Norint geriau suprasti taršos mastą, reikia įvertinti ir tai, kad lanksčios plastikinės pakuotės sudaro 93 proc. visų pagamintų pakuočių, o popierinės – tik 5 proc.

Taigi keletas priežasčių, kodėl reikėtų rinktis popierinę pakuotę:

  • Ji yra tvari.
  • Ji yra ekologiška.
  • Ji nėra toksiška.
  • Ją galima daug kartų perdirbti.
  • Ji visiškai biologiškai skaidi.
  • Galų gale ji madinga!

Mes siūlome baltą ir rudą celiuliozinį MF (machine finished), MG (machine glazed) popierių ir rudą makulatūrinį „Kraft“ popierių maišams, maišeliams ir kitoms pakuotėms gaminti. Mūsų siūlomas popierius yra aukštos kokybės, itin gerų mechaninių savybių ir tinka tiesioginiam sąlyčiui su maistu (ISEGA). Didžiąją dalį siūlomo asortimento turime savo sandėliuose, todėl prekes, priklausomai nuo gavimo vietos, galime pristatyti per kelias ar keliasdešimt valandų!

Klausk FSC® sertifikuotų produktų!

 

Aš ne robotas